STACHO. stanislaus szypura    
 
Stacho :: Kontakt :: BLOG (de) ::
 
Człowiek :: Pozycje obrazu człowieka
Głowy
Popiersia
Półfigury
Figury całe
Akt i erotyka
Akt X
Akt i pomieszczenie
Akt erotyczny
Akt dywersyjny
Człowiek jako objekt indywidualny
Portrety
Figury
Abstrakcja :: Pomieszczenia i toposy
Temperatura farb perspektywicznie
Malowidła w pomieszczeniu
Abstrakcja liryczna
Malowanie gestyki
Ciało kolorowo & pomieszczenia kolorowo
Mowa i pismo
Słowa i texty
Malarstwo pisane
Pejzaż :: Przestrzenie, wydażenia i kamuflaże
 
Newsletter

Eintragen Austragen
bevorzugte Sprache
Deutsch Englisch
 
Stanislaus Szypura

Jego głównym zainteresowaniem od 30 lat jest sztuka malowania.Od roku 1990 pracuje on przeważnie jako malarz artysta i jego istotą są malowidła farbami olejnymi. Dlaszymi środkami przekazu są rysunki i gouachy.

Fromalne śordki którymi się posługuje pochodzą z klasycznego modernizmu i jego piętna z lat czterdziestych do sześćdziesiątych. Duchowym tłem jego prac jest odkrycie indiwidualizmu które renesans, manieryzm i romantyka w swojich malowidłach na własny sposób stematyzowały. Dalszym tematem jego rozpraw z malarstwem jest radykalne stematyzowanie człowieka.

Swiadoma decyzja poruszania się w tradycyjnych ramach malarstwa powstało z namiętnej potrzeby doświadczenia i wyrażenia natury subiektywizmu w jej konkretnej duchowej postaci. Subiektywizm (n.p. kreatywność, imaginacja, individualność, spontaniczność i.t.d.) jest dla niego centralną siłą sztuki. Wartość człowieczeństwa w jej wielowarstwowości i ponadczasowości jest motywem niekończącej się gry.

Poprzez malarstwo doznaje on nowych, zaskakujących i ważnych doświadczeń w wyżej opisanym sensie. Przede wszystkim gdy te doświadczenia odgrywają się na arenie pustego czworokąta. Dla tego malarstwo jest obecnie jego zamiarów najbardziej dogodnym środkiem przekazu.

 

 
GERMAN :: ENGLISH :: FRENCH :: POLISH :: JAPANESE :: CHINISE traditional :: CHINISE simplified ::